Adopt a Dream

You can help make a child’s Dream Come True! Sunshine Foundation currently has a waiting list of over 400 children throughout the United States who are waiting for a special Dream Come True. The most popular dream request is for a trip to the Orlando attractions. The average cost of Adopting a Dream in full is $5,000.

Listed below are the children on the waiting list. If you would like to help “Adopt a Dream” for a specific child, please make a donation and indicate the child’s name, diagnosis and city and state they are from.

Some of the children below are linked to our Adopt a Dream Site, a crowd sourcing site that allows families to fundraise for their child. Find out more about the children on Adoptadream.org

if  child’s name is in:
Blue it means their dream is fully sponsored
Green means partially sponsored
Black means no sponsorship

Alabama

  1. Jakiya, 4, with severe developmental delays from Atmore.
  2. James, 16, with low functioning autism from Birmingham 
  3. Ethan, 3  with multiple diagnoses from Columbiana
  4. Karlie, 14, with cerebral palsy, from Guntersville
  5. Manning, 18 with Type 1 diabetes from Leeds
  6. Shania, 6, DiGeorges Syndrome, Tuscaloosa County

Arizona

  1. Frank, 18 with paraplegia and cerebral palsy, from Avondale

Arkansas

  1. Jessica, 8 with trauma from Alma

California

  1. Francisco, 18 severe developmental delays from Citrus Heights
  2. Anna. 11 with severe developmental delays and a seizure disorder, from La Habra
  3. David, 12 with neuromuscular myasthenia gravis from Lancaster
  4. Katie, 4 with low functioning autism from Lancaster
  5. Daniel, 10 a survivor of medulloblastoma and meningoenceohalitis from Long Beach
  6. Male, from Los Angeles County
  7. Jassiree, 17 with Lennox Gastautm severe seizure disorder, from Modesto
  8. Isabella, 3 with Albright syndrome from Modesto
  9. Jayden, 10 with low functioning autism from Orange
  10. Elias, 4 with Down syndrome from Rosamond
  11. Marcos, 17 with cerebral palsy with spastic quadriplegia from Sacramento
  12. Aztlana, 4 with cerebral palsy and cognitive impairment from San Gabriel
  13. Lourdes, 12 with spina bifida from Santa Monica
  14. Yamilex, 8 with cerebral palsy from Sebastopol
  15. Joshua, 9 with cerebral palsy from Stockton
  16. Charlie, 14 with Down Syndrome from Van Nuys
  17. Matthew, 8 with mobius syndrome from Whittier
  18. Fernando, 5, Low Functioning Autism, San Mateo

Colorado

  1. Noah, 6 with hemiplegic cerebral palsy from Broomfield
  2. Salena, 3 with Pitt Hopkins synfrome from Grand Junction

Connecticut

  1. Jazmin, 16 with Hirchsprung’s Disease from Bethlehem
  2. Glenda, 3 with low functioning autism from Bridgeport
  3. Saqira, 5 with type 1 diabetes from Bridgeport
  4. Marisol, 3 with trauma from Danbury
  5. Jose, 15 with trauma from Hartford 
  6. Dereck 8 with low functioning autism from New Britain
  7. Elijah, 13 with reactive attachment disorder from Stratford
  8. Dillion, 7 with Down syndrome from Unionville
  9. Michael, 4 with cerebral palsy from Waterbury

Delaware

  1. Caitlyn, 13 with spastic quadriplegic cerebral palsy from Bear
  2. Rashod, 17 with cerebral palsy from Newark
  3. Female, from New Castle County
  4. Female, from New Castle County

Florida

  1. Hannah, 5 with short bowel syndrome from Bradenton
  2. Ali, 4 with Down syndrome from Coconut Creek
  3. Jibril, 9 with ring chromosome 18 from Crestview
  4. Max, 5 with Chiari malformation from Crystal River
  5. William, 16 with cerebral palsy from Defuniak Springs
  6. Suleiman, 12 with low functioning autism, from Fleming Island
  7. Svetlana, 5 with severe developmental delays from Hialeah
  8. Sophie, 3 with cerebral palsy from Hialeah
  9. Sara, 17 with Down syndrome, from Kissimmee
  10. Edward, 8 with cerebral palsy from Leesburg 
  11. Maia-Monae, 14 with sickle cell anemia from Melrose
  12. Ryan, 4 with low functioning autism from Miami. 
  13. Joshua, 18 with hydrocephalus from Miami
  14. Thomas, 16 with cerebral palsy from Miami 
  15. John, 12 with cerebral palsy from Miramar
  16. Alexander, 10  with cerebral palsy from Orange City
  17. Male from Orange County
  18. Jordan, 5 with type 1 diabetes from Plant City
  19. Kayla, 10 with optic nerve hypoplasia from St. Augustine
  20. Geidy, 14 with cerebral palsy from Tampa 
  21. Jesse, 9 with Down syndrome from Titusville 
  22. Robert, 15 with low functioning autism, from Webster
  23. Elismai, 9, Behcets Disease, Miami Dade
  24. Maria, 11, Scleroderma, Morphia, Seminole
  25. Kevin, 16, Cerebral Palsy, Volusia County
  26. Ivana, 7, Cerebral Palsy, Broward County

Georgia

  1. Zackary, 5 with Trisomy 21 from Auburn
  2. Liam, 4 with epilepsy from Boston
  3. Jared, 15 with Down syndrome from Bremen
  4. Female, from Murray County
  5. MaryElizabeth, 11 with Down syndrome from Cumming
  6. Benjamin, 14 with low functioning autism from Decatur
  7. Kaylynn, 18 with traumatic brain injury from Leary
  8. Evan, 10 with low functioning autism, from Young Harris

Illinois

  1. Dawona, 18 with cerebral palsy from Calumet City
  2. Kendra, 14 with Quadriplegia from Chicago
  3. Micah, 8 with cerebral palsy from Chicago
  4. Izayah, 9 with traumatic brain injury from Chicago
  5. Stefon, 4 with cerebral palsy from Chicago
  6. Juliana, 12 with Cri du Chat syndrome from Chicago
  7. Marissa, 10 with low functioning autism from Crete
  8. Addison, 6 with DiGeorge syndrome from Decatur
  9. Timiony, 13 with drug resistant multifocal epilepsy from Decatur
  10. Antonina, 14 with congenital hypothyroidism from Hanover Park
  11. Olivia, 14 with epilepsy from Mt. Prospect
  12. Cassidee, 7 with low functioning autism, from Peoria
  13. Sandra, 14 with cerebral palsy from Richton Park
  14. Ryan, 4 with low functioning autism, from Springfield
  15. Nicole, 9 with low functioning autism from University Park
  16. Cecilia, 5 with diplegic cerebral palsy from Waterman
  17. Connor, 6, Low Functioning Autism, Cook County

Indiana

  1. Jacob, 5 with cerebral palsy from Auburn
  2. Lillian, 4 with low functioning autism from Brazil
  3. Sean, 12 with low functioning autism from Camby
  4. Gavin, 5 with cerebral palsy from Cedar Lake
  5. Dalton, 7 with multiple diagnoses from Clay City
  6. Male from DeKalb County
  7. Jonah, 3 with low functioning autism from Indianapolis
  8. Jackson, 15 with pyriavate deyhdrogenase deficiency from Indianpolis
  9. Emily, 5 with low functioning autism from Madison
  10. Ty, 11 with cerebral palsy from Mooresville
  11. Xzavier, 6 with spina bifida from Patoka
  12. Chanel, 16 with low functioning autism from Richmond
  13. Gerald, 12 with schizencephaly from South Bend
  14. Maddison, 8 with cerebral palsy from Sullivan
  15. Male, from Tippecanoe County
  16. Alexis, 17 with severe intellectual disability from West Lafayette
  17. Mia, 4 with low functioning autism from Whiteland
  18. Haylee, 10 with trauma from Winamac
  19. Natalie, 17, Trama, Floyd

Iowa

  1. Male, from Winnebego County
  2. Joseph, 8 with multiple diagnoses from Marion
  3. Robert, 4 with cerebral palsy from Oxford Junction
  4. Mason, 13 with hyper IgM syndrome from Shenandoah
  5. Dominick, 18, Cerebral Palsy, Pottawatamie County

Kansas

  1. Maliki, 11 with fibula hemimelia from Wamego

Kentucky

  1. McKenzie, 8 with seizure disorder from Dry Ridge
  2. Brayden, 7 with Charcot-Marie Tooth from Fairdale
  3. Kaleb, 4 with OEIS syndrome from Sparta
  4. Olivia, 3 with idiopathic generalized dystonia from Warsaw
  5. Kylie, 6, Severe Hypoglycemia, Carter

Louisiana

  1. Tre’undance, 11 with hydrocephalus from Alexandria
  2. Terrance, 13 with 22Q deletion from Bossier City
  3. William, 13 with multiple diagnoses from Carville
  4. Channing, 3 with central dysplasia from Gonzales

Maine

  1. Bryce, 8 with Joubert syndrome from Grham
  2. Ethan, 10 with multiple diagnoses from Norway

Maryland

  1. Lauren, 13 with cerebral palsy from Aberdeen
  2. Female,from Prince George’s County
  3. Goerge, 4 with spina bifida from Deal Island
  4. Mackenzie, 12 with static encephalopathy from Delmar
  5. Female, from Baltimore County
  6. Joshua, 10 with low functioning autism from Easton
  7. Andrew, 9 with low functioning autism from Pasadena

Massachusetts

  1. Casey, 11 with myalic encephalomyelitis from Bolton
  2. Alexis, 6 with Arnold Chiaria malformation from Bradford
  3. Brianna, 17 with pseudotumore cerebri from Chicopee
  4. Elaina, 11 with Myelomemningocele from Friskdale
  5. Mario, 8 with low functioning autism, from Gloucester
  6. Isaac, 8 with low functioning autism from New Bedford
  7. Jayla, 7 with chronic seizure disorder from North Attleboro
  8. Chelsea, 14 with multiple diagnoses from Peabody
  9. Jazmine, 7 with congenital malformation of the brain from Peabody
  10. Female, from Suffolk County
  11. Tanarim 8 with spastic cerebral palsy from Somerville
  12. Alexia, 17 with Cri-du-Chat syndrome from Springfield
  13. Kyizha, 9 with multiple diagnoses from West Roxbury

Michigan

 

  1. Derick, 11 with Down syndrome from Dearborn
  2. Fayez, 12 with severe myelomeningocle with shunted hydrocephalus from Dearborn
  3. Andre, 8 with low functioning autism from Detroit
  4. Cameron, 1p36 chromosome deletion from Detroit
  5. Amyre, 5 with cerebral palsy, from Detroit
  6. Austin, 8 with severe developmental delays from Eastpoint
  7. MacKenzie 7 with retinal blindness and cerebral palsy from Escanaba
  8. Timothy, 6 with cerebral palsy from Flint
  9. Anthony, 17 with cerebral palsy from Grand Rapids
  10. Maxwell, 10 with type 1 diabetes from Lakeview
  11. Female, from Manistee County
  12. Female, from Oakland County
  13. Hailey, 16 with spina bifida from Portage
  14. Mihail, 10 with low functioning autism from Roseville
  15. John, 16 with Rubenstein Taybi syndrome from Sterling Heights
  16. Carlos, 11 with low functioning autism from Sterling Heights
  17. Noah, 11 with Down syndrome from Treverse City
  18. Male, from Macomb County
  19. Conner, 5 with Truncus Arteriosis from Warren
  20. Makenna, 5 with multiple diagnoses from Ypsilanti
  21. Djaba, 9 low functioning autism, Washtenaw County
  22. Jacob, 3 with Eosinophillic Esophagitis, Macomb County

Minnesota

  1. Kyle, 15 with severe cerebral palsy from Apple Valley
  2. Jonathan, 6 with Down syndrome from Brooklyn Park
  3. Elijah, 9 with low functioning autism from Champlin
  4. Travis, 9 with Down syndrome from Cloquet
  5. Josie, 9 with spina bifida from Dassel
  6. Tyler, 6 with low functioning autism from Elizabeth
  7. Michael, 14 with cerebral palsy, from Farmington
  8. Jaydan, 4 with sickle cell disease from Maplewood
  9. Female, No Press from Steele County
  10. Trent, 3 with low functioning autism from South Haven
  11. Noah, 7 with cerebral palsy from Waconia
  12. Sara, 9 with cerebral palsy from West Concord
  13. Annika, 4 with Cornelia DeLange syndrome from White Bear Lake
  14. Adalyn, 3, Multiple Diagnoses, Goodhue County

Mississippi

  1. Aiden, 8 with muscular dystrophy from Canton
  2. Adrayanna, 6 with cerebral palsy from Corinth

Missouri

 

  1. Sophia, 5 with low functioning autism from Butler
  2. Logan, 7 with Down syndrome from El Dorado Springs
  3. Garrett, 7 with low functioning autism, from Excelsior Springs
  4. Mason, 18 with Down syndrome from Grandview
  5. Christian, 16 with Down syndrome from Jefferson City
  6. Ethan, 7 with chromosomal deletion and low functioning autism from Moberly
  7. Chloe, 11 with low functioning autism from Moscow Mills
  8. Kolton, 12 with Trisomy 10 and 18Q deletion from Sullivan
  9. Katie, 6 with Cri-du-Chat from Sullivan
  10. McKenzie, 3 with cerebral palsy from Wentzville
  11. Nathan, 4, Low Functioning Autism, Henry
  12. Byron, 10, Type 1 Diabetes, St. Louis County

Nebraska

  1. Kainen, 3 with multiple diagnoses from Omaha

Nevada

  1. Kiowa, 3 with low functioning autism from North Las Vegas

New Hampshire

  1. Timothy, 9 with cerebral palsy from Claremont
  2. Anthonym 5 with low functioning autism from Mancheser
  3. Mariah, 11 with trauma from Manchester
  4. Brianna, 5 with cerebral pals from Pembroke
  5. Aiden, 5 with cerebral palsy from Rochester
  6. Avery, 9, Low Functioning Autism, Strafford County

New Jersey

  1. Ryan, 9 with low functioning autism from Bayville
  2. Robert, 15 with semi-lobar holoprocencephaly from Blackwood
  3. Lauren, 6 spinal cord injury from East Brunswick
  4. Male, from Monmouth County
  5. Hannah, 14 with spastic quadriplegic cerebral palsy from Hammonton
  6. Carmen, 16 with cerebral palsy from Jersey City
  7. Male, from Atlantic County
  8. Normarie, 14 with Down syndrome from Newark
  9. Destiny, 17 with spastic quadriplegia from Ocean City
  10. Erik, 8 with Down syndrome from Parsippany
  11. Mark, 10 with low functioning autism from Villas
  12. Female, from Cumberland County
  13. Joshua, 14 with low functioning autism from West Windsor
  14. Michael, 17 with cerebral palsy from Williamstown
  15. Elijah, 10 with low functioning autism from Williamstown
  16. Jermaine, 7, Quadriplegic, Cerebral Palsy, Mercer County
  17. Female, 18, Cerebral Palsy, Salem County
  18. Marcus, 10, Bardet-Biedl Snydrome, Camden County

New York

  1. Male, from Rockland county
  2. Addison, 5 with cerebral palsy from Amherst
  3. Female, from Queens
  4. Female, from Broome County
  5. Melody, 7 with low functioning autism from Bronx
  6. Hunter, 3 with low functioning autism from Bronx
  7. Karla, 15 with cerebral palsy from Bronx
  8. Glorili, 9 with Cornelia de Lange syndrome from Bronx
  9. Anderson, 14 with severe intellectual disabilities from Bronx
  10. Male, from Bronx,
  11. Yves, 10 with low functioning autism from Brooklyn
  12. Stefon, 9 with chromosomal translocation from Brooklyn
  13. Tianni, 6 with Prader-Willi syndrome from Brooklyn
  14. Malle, from Lewis County
  15. Jayden, 7 with low functioning autism from Elmont
  16. Rafaella, 5 with cerebral palsy from Forest Hills
  17. Natalie, 7 with Asymmetric spastic diplegia from Gilbertsville
  18. Darrell, 10 with cerebral palsy from Holbrook
  19. James, 10 with severe developmental delays from Lancaster
  20. Grace, 8 with chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy from Latham
  21. Valeria, 8 with an unknown syndrome with skeletal abnormalities from Mamaroneck
  22. Robert, 10 with multiple diagnoses from Middletown
  23. Ja’Mya, 8 with hydrocephalus from New York
  24. Yamilette, 13 with low functioning autism, from New York.
  25. Male,from New York
  26. Josiah, 11 with arteriovenous malformation from Poughkeepsie
  27. Ethan, 7 with low functioning autism from Ridgewood
  28. Zayden, 6 with eosinophillie esophagitis from Sherburne
  29. Male, from Rochland County
  30. Brooke, 4 with trauma from Weedport
  31. Female, from Queens
  32. Jarrod, 13 with low functioning autism from Yonkers
  33. Max, 10 from Brooklyn, low functioning autism, Kings County
  34. Male, 6 from Seneca, Dandy Walker malformation

North Carolina

  1. Trinity, 10 with Chiari malformation and Ehlers Danlos syndrome from Charlotte
  2. Brittany, 17 with cerebal palsy from Greenville
  3. Gabriella, 18 with multiple diagnoses from Matthews.
  4. Katelyn, 12 Down syndrome from Mocksville,
  5. Lexi, 4 with cerebral palsy from Monroe,
  6. Male, from Wake Coutny
  7. Brianna, 11 with Down syndrome from Tabor City
  8. Male, from Martin County
  9. Harley, 11 with low functioning autism from Williamston
  10. Seth Wyatt, 4 with low functioning autism from Winston-Salem
  11. Brittney 14 with spina bifida from Winston-Salem
  12. Jonah, 12 with cerebral palsy from Yadkinville

North Dakota

  1. Paityn, 3 with cerebral palsy from Minot

Ohio

  1. Aubrianna, 3 with multiple diagnoses from Akron
  2. Male, from Summit County
  3. Colton, 9 with DOPA-responsive dystonia from Albany
  4. Scott, 18 with Ehlers-Danlos syndrome from Alvordton
  5. Female, from Cuyahoga County
  6. Jesse, 4 low functioning autism from Bowling Green
  7. Jayden, 11 with Ushers syndrome from Bucyrus
  8. Kiersten, 9 low functioning autism from Byesvile
  9. Nicholas, 3 low functioning autism from Cincinnati
  10. Brendan, 14 with Smith-Lemli-Opitz syndrome from Cincinnati
  11. Male, from Stark County
  12. Levi, 7 with trauma from Elias
  13. Jordan, 6 with apraxia and pervasive developmental delays from Elyia
  14. Aiden, 6 with Chiari malfomation from Fairfield
  15. Michelle, 16 with tracheostomy from Fairview Park
  16. Mitchel, with cerebral palsy from Heath
  17. Leighonna, 6 with athetoid and spastic cerebral palsy from Marion
  18. Kameryn, 6 with traumatic brain injury from Massillon
  19. Caysen, 3 with Charge syndrome from Maumee
  20. Dakoda, 13 with Von Willebrand III from Paulding
  21. Tyler, 15 with spastic quadriplegic cerebral palsy from Struthers
  22. Lacy, 7 with an amputated right leg from Sylvania
  23. Kenneth, 6 with lamellar ichthyosis from West Chester
  24. Christopher, 13, Autism, epilepsy, echopraxia, Lake

Oklahoma

  1. Autumn, 13 with cerebral palsy from Adair
  2. Emily, 16 with cerebral palsy from Bethany
  3. Amelia, 3 with Down syndrome from Bixby
  4. Isaac, 5 with trisomy 21 from Claremore
  5. Landon, 6 eosinophilic esophagitis from Noble
  6. Maggie, 8 with apraxia from Watonga

Oregon

  1. Daxton, 15 with cerebral palsy from Beaverton
  2. Shawn, 11 with Poland syndrome from Medford

Pennsylvania

  1. Talon, 9 with cerebral palsy from Birdsboro
  2. Mattew, 9 with spina bifida from Bradford
  3. Autumn, 16 with Neurovascular dystriogy from Brockport
  4. Male, from Butler County
  5. Jeffrey, 10 with type 1 diabetes from Butler
  6. Male, from Delaware County
  7. Kaitlyn, 8 with cerebral palsy from Coatesville
  8. Justin, 5 with type 1 diabetes from Erie
  9. Male, from Erie County
  10. Gavin, 5 with low functioning autism from Glenolden
  11. Jayden, 3 with cerebral palsy from Glenolden
  12. Blayne, 10 with low functioning autism from Halifax
  13. Deziana, 9 with spina bifida from Harrisburg
  14. Keira, 7 with chronic lung dieases from Harrisburg
  15. Mason, 9 with Legg-Perthes, proximal femoral osteotomy from Jeannette
  16. Caylee, 17 with Apert syndrome from Julian
  17. Male, from Bucks County
  18. Female, from Allegheny County
  19. Abner, 7 with cerebellar atrophy from Osterbug
  20. Antwann, 14 with spina bifida from Philadelphia
  21. Sancya, 8 with trisomy 21 from Philadelphia
  22. Arnaldo, low functioning autism from Philadelphia,
  23. Llariana, 6 with cerebral palsy from Philadelphia 
  24. Dakota, 17 with low functioning autism from Philipsburg 
  25. Alisha, 13 Down syndrome from Plymouth Meeting
  26. Courtney 15 with cerebral palsy from Springboro
  27. Kathryn, 10 with Down syndrome from Warrington
  28. Eliza, 12 with Down syndrome from Wrightsville
  29. Angelina, 7 with multiple diagnoses from York
  30. Emily, 4 with profound global dev. delay, optic nerve hypo., Monroe County
  31. Guinevere, 3, Eosinophillic Esophagitis, Allegheny County
  32. Meonna, 9, Refractory Epilepsy Bucks County
  33. Emmett, 7, Low Functioning Autism, Bucks County
  34. Male, 14, Low Functioning Autism, Bucks County
  35. Amare, 9, Low Functioning Autism, Delaware County
  36. Male, 6, Low Functioning Autism, Philadelphia County
  37. Aidan, 12, Low Functioning Autism, Allegheny County
  38. Emmanuel, 9, Low Functioning Autism, Lehigh County

Rhode Island

  1. Jasmine, 12 with osteogenesis imperfecta from West Warwick
  2. Kiera, 12 with low functioning autism from Westerly

South Carolina

  1. Joshua, 5 with myotonic dystrophy from Columbia
  2. Kifer, 4 with trauma from Columbia
  3. Olivia, 5 with Cri du Chat from Duncan
  4. Alwyn, 8 with low functioning autism from North Augusta
  5. Devin, 12 blind from North Augusta
  6. Rylan, 8 with low functioning autism from Pageland
  7. Angel, 8 with spina bifida from Pineville
  8. Justin, 7 with low functioning autism from Travelers Rest
  9. Liam, 3, Infantile Spasms, Dev. Delay, Hydrocephalus, Epilepsy, Greenville

South Dakota

  1. Lucas, 15 with multiple diagnoses from Aberdeen
  2. Lanie, 7 with cerebral palsy from Tea

Tennessee

  1. Alfredo, 16 with severe congenital microcephaly from Clarksville
  2. Max, 4 with spina bifida from Corryton
  3. Skyler, 5 with cerebral palsy from Cumberland City
  4. Brooklyn, 10 with arthrogryposis from Franklin
  5. Dwaine, 9 with low functioning autism from Jackson
  6. Haden, 10 with low functioning autism from Kingston Springs
  7. Havem. 4 with hydrocephaly from Madisonville
  8. Jonet, 12 with Down syndrome from Maryville
  9. Tiffany, 5 with eosinophilic esophagitis from Murfreesboro

Texas

  1. Jackson, 9 with severe cerebral palsy from Arlington
  2. Zoey, 11 with amniotic band syndrome from Corpus Christi
  3. Leo, 3 with cerebral palsy from Del Rio
  4. Yatzira, 11 with quadriplegic infantile cerebral palsy from El Paso
  5. Angelika, 3 with global developmental delays from Frisco
  6. Frank, 7 with Rubenstein-Taybi syndrome from Fort Worth
  7. Allie, 17 tracheal bronchial malaysia from Fort Worth
  8. Eleazar, 9 with hypoxic ischemic encephalopathy from Houston
  9. Tyger 16 with Down syndrome from Humble
  10. Alexandra, 13 with Down syndrome from LePorte
  11. Makayla, 14 with multiple diagnoses from Lincoln
  12. Charles, 18 with coccidomycosis meningitis from Longview
  13. Nicholas, 4 with low functioning autism from Pearland
  14. Ibrahim, 4 with low functioning autism from Richarson
  15. Maxwell, 5 with cerebral schizencephaly from Robinson
  16. Johnathan 7 with cerebral palsy from Rockwall
  17. Cristian, 7 with multiple diagnoses from San Antonio
  18. Cameron, 5 with DeGeorge’s syndrome from Spring
  19. Jerry, 4 with traumatic brain injury from Wakahachie
  20. Jaicey, 12 with Down syndrome from White Oak
  21. Female, 10, Multiple, Greenville County
  22. Mathiaz, 12, Sub-arachnoidcysts; pseudotumor cerebri, Hays County

Utah

  1. Yeiliz, 5 with spina bifida from Kearns
  2. Female, from Salt Lake County
  3. Lincoln, 3 with low functioning autism from Spanish Fork
  4. Holland, 6 with low functioning autism from West Jordan

Vermont

  1. Riley, 12 with cerebral palsy from Ludlow

Virginia

  1. Meghan, 15 with mitochondrial disorder from Buchanan
  2. Kassidi, 6 with NMDS from Hampton
  3. Jamisen, 3 with cerebral palsy from Henrico
  4. Jayden, 4 with bronchopulmonary dysplasia from Henrico
  5. Keely, 9, Spina Bifida, Fairfax County

Washington

  1. Caitlin, 11 with Downs syndrome from Bonney Lake
  2. Mona, 10 with cerebral palsy from Eastsound
  3. Yasmine, 16 with cerebral palsy from Everett
  4. Alexiana, 7 with hypoxic-ischemic encephalopathy from Goldendale
  5. Matthea, 8 with profound hearing loss from Marysville
  6. Jasmine, 5 with cerebral palsy from Seattle
  7. DeMarcus, 6 with Trisomy 21 from Spokane
  8. Cynthia, 6 with hemiplegic cerebral palsy from Tacoma
  9. Priscilla, 3 wiith cerebral palsy from Yakima

West Virginia

  1. Kaden, 10 with spastic cerebral palsy from Inwood
  2. Justin, 16 with low functioning autism from Marmet
  3. Logan, 14 with cerebral palsy from Morgantown
  4. Casey, 18 with chromosomal abnormality from Nettie
  5. Female, from Harrison County
  6. Sarah, 3 with lubosacral agenesis from Wheeling

Wisconsin

  1. Adalyn, 6 with Pitt Hopkins Syndrome from Beloit
  2. Nathan, 11 with low functioning autism from Chippewa Falls
  3. Jenna, 14 with Di’George’s syndrome from Dond Du Lec
  4. Oscar, 3 with multiple diagnoses from Oshkosh
  5. Female, from Door County
  6. Roman, 16 with cerebral palsy from West Bend